• https://www.facebook.com/profile.php?id=100008811548013

Hakkımızda

 

1974 yılında köyümüze elektrik gelmişti. Usta köydeki evlere elektrik tesisatı döşüyor ben de onu dikkatle takip ediyordum.  Bir gün ustadan artan kabloları çok sevdiğim tavuklarımın kümesine uzatmaya başladım. Büyüklerim bana ne yaptığımı sorduklarında masum bir şekilde“ nasıl bizim evimizde ışık yanıyorsa tavukların evinde de yanması gerekmez mi?” diye cevap verdim.  Tavukların elektrik ışığına ihtiyaç duymadıkları bana anlatıldı ama ben çocuk mantığımla anlamamıştım. Çocukluğumdan bugüne kadar evimizde daima kanatlı hayvan beslenmiştir. Değişik türlerin üretimi bana daima keyif vermiştir.

2008 yılında ilk kuluçka makinemi aldım. Birkaç başarısız denemeden sonra kendim kuluçka makinesi yapmaya karar verdim. Bir arkadaşımın desteği ile ucuza bir makine yaptım. Başarılı da oldum. Bu başarı cesaretimi artırdı. Kanatlılara olan ilgim daha da arttı.

Kireç ve yapışkan sıvıdan bir süre sonra tüylü, sevimlimi sevimli bir canlının çıkması Yüce yaratıcıya olan inancımı daha da pekiştiriyor.

Sülünlerdeki renklilik, ördeklerin buz gibi suda  üşümeden yüzmesi, tüylerin estetik dizilişi, Kuaförde perma yaptırmış gibi kıvır kıvır tüylere sahip tavuk ve güvercinler yaratıcının “HALIK” ismini ne güzel anlatıyor. Bu da benim maneviyatımı artırıyor. Bu işe Profesyonel yaklaşmamda en büyük neden; Maddi kazancın yanında manevi kazanç sağlaması.

Günümüzde keklik popilasyonu yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Bir çok Meraklı vatandaş doğadan yumurta toplamakta, yavru ve anaçları yakalayarak evinde beslemek istemektedir. Buda doğal ortamında kekliklere büyük zarar vermektedir. Biz doğa dostları; kontrollü ortamda keklik yavrularını ve yumurtalarını üreterek keklik meraklılarına sunuyoruz. Bunu yapmaktaki tek amacımız insanların merakını gidererek doğaya daha az zarar vermelerini sağlamaktır.Diğer bir ifade ile doğaya büyük katlı sağlıyoruz.

Misyonumuz:  Kanatlılarda en arı genlere sahip damızlıklarla yumurta ve civcivleri meraklılarına ulaştırmak. Özellikle gen özelliği korunmuş Denizli Horozu ve tavuğunun yavrularının üretilmesine katkı sağlamak. 

Vizyonumuz : 2018 yılı sonuna  kadar Türkiye’ de Kanatlı süs hayvanların damızlık üretiminde tercih edilen ilk beş markası arasında olmak.

Temel Değerlerimiz :

1- Dürüst üretici ve satıcı olmak.    

2- Hayvan sağlığında hijyen kurallarına uymak. 
3-  İnsan, Hayvan ve çevre sağlığı için gerekli
önlemleri almak.